Podstrona: INFORMACJE DODATKOWE DLA NOWYCH SEMINARZYSTÓW / Wizytówka pracownika PRz

INFORMACJE DODATKOWE DLA NOWYCH SEMINARZYSTÓW

25-06-2018 r.
, red. Hanna Hall

Chciałam Państwu przypomnieć o 3 szczególnie istotnych kwestiach:

1. Przypisy proszę dawać wszędzie - do każdego akapitu, który pochodzi z jakiejkolwiek publikacji, mimo, że tekst jest przez Państwa zmieniony i napisany własnymi słowami. Proszę się nie martwić dużą liczbą przypisów na stronie. Im więcej podanych źródeł w przypisach, tym lepiej. Student ma się wykazać w części teoretycznej dużą liczbą poddanych analizie źródeł bibliograficznych.

2. Każdy podrozdział ma się składać ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Podrozdział nie może kończyć się rysunkiem, tabelą, wypunktowaniem itp. tylko podsumowującym tekstem (zakończeniem), którego autorem jest student, czyli w podsumowaniu nie powinno być przypisów (wystarczy jeden akapit).

3. A propos tabeli, rysunków i innych form graficznych zawsze trzeba robić do nich odwołania w tekście (np. Proces komunikacji marketingowej składa się z kilku etapów (Rys. 4.), do których należą:.....). Formy graficzne mają być graficzną prezentacją treści pracy.

Powodzenia w pisaniu:)

Powrót do listy aktualności